Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
       

Express wieczorny

Express Wieczorny - dziennik popołudniowy o charakterze sensacyjnym założony przez Rafała Pragę. Do momentu powstania PZPR w 1948 gazeta należała do PPS.

Ukazywał się w Warszawie od 1946 roku do 1999. Posiadał wydanie sobotnie, które nazywało się Kulisy (okresowo był to weekendowy dodatek). Od 1991 roku właścicielem gazety została Fundacja Prasowa "Solidarność", oficyna prasowa Porozumienia Centrum, co spowodowało, że Express Wieczorny stał się obiektem sporów politycznych. Później właścicielem Expressu była szwajcarska spółka Marquard, która przejęła gazetę w 1992 i zlikwidowała tytuł w 1999 r. Obecnie gazeta została reaktywowana przez wydawnictwo Milenium Media i funkcjonuje jako bezpłatny tygodnik reklamowo-informacyjny rozprowadzany w Warszawie i okolicznych miejscowościach, w nakładzie ok. 50 tys. egzemplarzy.

Redaktorem naczelnym jest Janusz Szostak. Z redakcją współpracują: Ewelina Sibińska, poseł Artur Zawisza (rubryka "Widziane z Wiejskiej"), ks. Jan Augustynowicz (rubryka "Okiem Moralisty"), Przemysław Burkiewicz (rubryka "Spacerkiem po Warszawie"), Piotr Kitrasiewicz (rubryki "Warszawski Notes", "Warszawska Melpomena"), Adam Krasowicz (sport, rubryka "Okiem Cynika" - felieton o sporcie).